2 no Salatalık turşusu (Kova)

18ltkova10kgnet

Yeni ürün

50,00 TL

5 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi

BU ÜRÜNDE KARGO HARİÇTİR. ALICIYA AİTTİR. 

NOTLAR VE SAKLAMA KOŞULLARI;

Sizler için Özenle hazırlanmış olan kargomuz gelince cam kavanoza almanızı öneririz. Loş veya karanlık serin bir yerde beklemesi gerekmektedir. Çok sıcak havalar dışında buzdolabında beklemesini tavsiye etmiyoruz.

Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gereklidir. Çok ve sık sık hava alması dolayısı barlanma (beyazlama) olabilir. Beyazlıkları alıp tüketmeye devam edebilirsiniz. Turşular suyun içinde kalması gereklidir. 

Ürünü açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketmenizi tavsiye ederiz. Çabuk tüketemeyenlerin küçük ambalajlarda satın alması faydalı olacaktır. 

Sorularınızı Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.

MSK Yöresel olarak sizlere Doğal, Kaliteli ve Güvenilir Hizmet sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Aldığınız ürünler ile ilgili memnuniyet/şikayetlerinizi bize iletmenizden mutluluk duyarız.

Sağlık ve Afiyetle tüketin.

Turşu: Türkiye ve Osmanlı Sofralarının Geleneksel Lezzeti!

Turşu: Sebze ve meyvelerin belirli tuz konsantrasyonlu salamuraları veya kendi öz suları içinde laktik asit bakterileri ile fermantasyona uğratılmalarıdır. Bunun sonucunda oluşan laktik asitin ve ortamdaki tuzun koruyucu etkisi ile, uzun süre dayanıklılık kazanan bir ürün oluşmaktadır.

Turşu üretiminin tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Ancak turşu üretimine ne zaman başlandığı hakkında elimizde bir belge yoktur. İnsanların sirke veya tuzu tanımalarından sonra turşu üretimine başlamış olmaları kabul edilebilir.

Sebze ve meyvelerin dayanıklı hale gelmeleri için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Gıdaların fermantasyon yöntemiyle dayanıklı hale getirilmesi oldukça karmaşık ve belli birikimi gerektirmesine, eldeki bulgulara göre milattan 7000 yıl öncelerine kadar giden sirke gibi fermente ürünlerin üretildiklerine ait bulgulara rastlanmaktadır.

Sirke üretimini gerçekleştiren insanın sirkeli turşuyu da üretmemesi için bir neden olmaması gerekir. Dünyada ve ülkemizde turşu üretiminde kullanılan sebzelerin başında salatalık-hıyar gelmektedir. Son yıllarda tüm dünyada yayılan hazır yemek tipi gıdaların tüketim alışkanlıkları hıyar turşusu tüketimini büyük boyutlara getirmiştir. Diğer turşular da salatalık turşularını izlemektedir.

 
İade ve Değişim Seçenekleri

Bir Yorum Yaz

2 no Salatalık turşusu (Kova)

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(3)
2017-12-01

Gerçekten Muazzam bir lezzet

Şimdiye kadar tattığım en lezzetli turşu.

  • Bu yorum faydalı mıydı?
  • (0) (0)
2017-11-20

Enfes

Mükemmel enfes tatlar

  • Bu yorum faydalı mıydı?
  • (0) (0)
2017-11-20

Enfes

Çok güzel enfes görünüyor

  • Bu yorum faydalı mıydı?
  • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

Aynı kategorideki diğer ürünler: 27

Menu

Karşılaştır 0